İstanbul Acele Nakliyat

Selamlar, saygılar nasılsınız?

Sizlerle yeniden bir araya gelmek bugüne nasip oldu. Bugün işleyeceğimiz konu da daha önce işlemediğimiz ama müşterilerimizden gelen yoğun taleplerin olduğu bir konu: acele nakliyat.

Biz her ne kadar olabildiğince hızlı nakliyat hizmetleri sunabilsek de İstanbul evden eve nakliyat firmaları arasında böyle bir yönelim de mevcut. Yani sadece kaliteli, güvenilir, profesyonel olmak yetmiyor; uygun fiyatlı olmak, cep yakmamak ve müşteriye dostça davranmakla beraber işi olabildiğince hızlı halledebilmek de önemli.

Acil evden eve nakliyat için başladığımız çalışmalar neticesinde müşterilerimize artık aynı kalitede hizmeti çok daha kısa sürede sunuyoruz. Müşterilerimizle evden eve nakliyat veya ofisten ofise nakliyat çalışmalarımıza başlamadan önce süre konusunda anlaşıyoruz, verdiğimiz sözden daha geç bir saate veya güne işi bırakmıyoruz. Böylelikle İstanbul acil evden eve taşımacılık hizmeti arayan müşterilerimizi de en mükemmel şekilde mutlu etmeyi hedefliyoruz.

Bu alandaki çalışmalarımızla da birlikte daha geniş bir kitleye hitap edebilmeyi; memnun müşterilerimizin sayısını arttırmayı ve daha fazla insana, insan merkezli nakliyat hizmeti sunmayı hedefliyoruz.

İndirimli Nakliyat

Merhabalar tekrardan, yeni bir yazıda bir buçuk aylık bir aradan sonra sizlerleyiz.

Bildiğiniz gibi Alanur Nakliyat’ın profesyonel web günlüklerini hazırlamaya ve sizlerle kaliteli bir evden eve nakliyat ve ofisten ofise nakliyat firmasının gözünden dünyayı paylaşmaya başlayalı yaklaşık 7 ay geçti. Bu süreçte birçok ilçemiz için güncel içerikler ekledik, ilçerimiz hakkında önemli tarihi bilgiler verdik. Hala hizmet verdiğimiz ancak sitesini açmadığımız birçok ilçemiz bulunsa da -bildiğiniz üzere tüm İstanbul’a 24 saat hizmet vermekteyiz- evden eve nakliyat çalışmalarımızı sürdürdüğümüz ve sitesini açtığımız ilçelerde kaliteli yazılarımızla google’da en üst sıralara tırmandık.

Hizmet sektöründeki birçok firmanın aksine insan merkezli çalışmalarımızla rakiplerimizin önüne geçtik. Ancak siz değerli müşterilerimizde oluşan bir algıyı yıkmak istiyoruz. Bahsettiğimiz önyargı böylesine güvenilir, profesyonel çalışan bir firmanın çok fahiş fiyatlara sahip olacağı.

Aksine Alanur Nakliyat olarak bizler sizlere mümkün olan en uygun fiyatlarla hizmet sunmaktayız. Gereksiz harcamaları azaltarak en indirimli evden eve nakliyat ve ofisten ofise nakliyat hizmetini sunmaktan gurur duyuyoruz.

Şimdi sizleri de memnun müşterilerimizin arasına katılmaya davet ediyoruz.

Alanur Nakliyat Büyümeye Devam Ediyor

Merhabalar değerli okuyucularımız, bir ay aradan sonra yine birlikteyiz. Eğer bir aydır neden yazı gelmiyor diye şikayette bulunacaksanız, hiç bulunmayın. Çünkü sebebini birazdan açıklayacağım.

Evet sevgili müşterilerimiz, takip ettiğiniz üzere hizmet verdiğimiz semtler için tek tek siteler açmaya, bu sitelerde o semtle ilgili özgün ve dikkat çekici makalelere yer vermeye çalıştık. Kağıthane, Esenler, Esenyurt, Küçükçekmece ve Başakşehir Evden Eve Nakliyat sitelerimiz için açtığımız siteler google sıralamalarında hızla yükseliyor. Tabii ki bu yükselme şans eseri değil. Özenle ve güvenle 20 senedir verdiğimiz evden eve nakliyat ve ofisten ofise nakliyat hizmetini sanal ortama taşıdığımızda da aynı şekilde özen göstermemiz gerekirdi. Bu sebepten ötürü özgün, kullanıcı dostu ve ilgi çekici makaleler hazırlamak için saatlerimizi harcadık. Bundan mütevellit ana sitemize yazı yazma sıklığımız azalsa da, diğer semtlere yazdığımız özenli yazılar sonucu artık google sıralamalarında ilk sayfalardayız. Böylece çok daha fazla insanı mutlu edebiliyor; onlara hızlı, güvenli ve ucuz nakliyat hizmeti sunabiliyoruz.

Ayrıca başka haberlerimiz de var; artık Zeytinburnu, Eyüp, Sultangazi ve Arnavutköy için de websitemiz var. Aşağıda paylaşacağım adreslerden onlara da ulaşım sağlayabilir, Zeytinburnu Evden Eve Nakliyatta, Eyüp Evden Eve Nakliyatta, Sultangazi Evden Eve Nakliyatta ve Arnavutköy Evden Eve Nakliyatta da en uygun nakliyecilik çözümlerine hemencecik kavuşabilirsiniz.

Eyüp Evden Eve Nakliyat: eyup.alanurnakliyat.com

Zeytinburnu Evden Eve Nakliyat: zeytinburnu.alanurnakliyat.com

Arnavutköy Evden Eve Nakliyat: arnavutkoy.alanurnakliyat.com

Sultangazi Evden Eve Nakliyat: sultangazi.alanurnakliyat.com

Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek, kendinize iyi bakın efendim!

Ucuz Nakliyat

Merhabalar sevgili ve çok değerli müşterilerimiz, ve henüz kararını vermemiş olan potansiyel müşterilerimiz! Nasılsınız?

Bu yazımızda şu ana kadar hiç bahsetmediğimiz bir özelliğimizden bahsedeceğiz sizlere: Ucuz olmak. Bildiğiniz gibi piyasada herhangi bir ürün, hizmet veya mal için gereksiz yere de olsa çok yüksek fiyatlar çekilebilmektedir. Ve bu durumda aynı ürünü 2 farklı ilanda gören müşteri de pahalıysa vardır bir hikmeti diyerek pahalı olanı seçebilmektedir. Oysa kültürümüzdeki bu hareket bazen bizi gereksiz yere para harcamaya sürüklemektedir.

Evden eve nakliyat ve ofisten ofise nakliyat konusuna gelince ise durum çok da farklı değil. Piyasada işini doğru dürüst yapmayan, üstüne bir de yüksek miktarlarda ücretler talep eden firmalar bulunmakta. Ve sonuçta mutsuz müşteriler ve gereksiz yere ödenmiş büyük meblağlar, haksız yere kazançlar söz konusu olmakta.

Ucuz Evden Eve Nakliyat konusunda Alanur Nakliyat olarak olarak oldukça hassas olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Çünkü daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi bizim için helal ve dürüst kazanç her şeyden önemli. Ayrıca bu yolla müşterilerimiz de mutlu olmakta ve bizi yakın çevrelerinde anlatarak daha fazla insanı mutlu etmemize yardımcı olmaktadırlar. Alanur Nakliyat olarak, 24 saat bir çağrı uzağınızdayız! Hemen iletişime geçin!

BİZE ULAŞIN

Ne Yaparsan Yap, En İyisini Yap

Martin Luther King’in bu ünlü deyimiyle başlamak istiyorum bugün sözlerime.

“Eğer sizden sokakları süpürmeniz istenirse, Michelangelo’nun resim yaptığı, Beethoven’ın beste yaptığı veya Shakespeare’in şiir yazdığı gibi süpürün. O kadar güzel süpürün ki yerdeki gökteki herkes gördüğünde, burada dünyanın en iyi çöpçüsü çalışmış desin.’

Peki biz, Alanur Evden Eve Nakliyat olarak bu deyimi yerine getiriyor muyuz, diye kendi kendime sorduğumda içim rahat bir biçimde evet diyebiliyorum. İşte huzur bu olsa gerek.

1998 yılında profesyonel olarak girdiğimiz “evden eve taşımacılık ve nakliye” işinde yaratana şükür olsun ki hiçbir müşterimizi memnun kaldığını hissetmeden bırakmadık. Her müşterimize ayrı ayrı özen gösterdik, onlara arkadaş gibi yaklaştık. Bir kardeş gibi dertlerini, taleplerini dinledik. Bambaşka bir taşımacılık deneyimi yaşattık.

Şu ana kadar on binden fazla defa evden eve veya ofisten ofise nakliyat gerçekleştirdik. Bu sayının böyle yüksek olabilmesindeki en büyük etkenlerden birisi de bizden memnun kalıp tavsiye eden müşterilerimizdi.

Biz nakliyeciliğin, en iyisini yaptık.

Yeni sitelerimizi açtık

Uzun bir aradan sonra sizlerle tekrar bir araya gelebildik. Değerli müşterilerimiz ve takipçilerimiz olarak bu normalden uzun süren ayrılığın sebebini elbette ki sorabilirsiniz. Ancak gururla verebileceğim bir cevabım var:

Hizmet verdiğimiz 3 semtin daha websitelerini kurduk.

Bu siteleri kurmak için altyapı, içerik hazırlama ve sunucu hizmetleri gibi birtakım işlerle meşgul olduğumdan ana sitemize içerik üretemedim. Ancak Alanur Evden Eve Nakliyat artık 3 site daha sahibi. Anasayfamızda ve yandaki menümüzde görebileceğiniz bu siteleri sizleri yormamak adına bir de burada paylaşmak istiyorum:

Başakşehir: basaksehir.alanurnakliyat.com

Esenler: esenler.alanurnakliyat.com

Küçükçekmece: kucukcekmece.alanurnakliyat.com

Tabii ki profesyonel evden eve nakliye hizmeti veren firmamızın internet dünyasındaki görevi burada sonlanmadı. İstanbul’un tüm semtlerine hizmet verdiğimiz için daha websitesini açacağımız birçok site var. Ayrıca şehirlerarası nakliyat hizmeti de sunduğumuz için o websitesini de açacağız. Ve tüm bunların dışında da açtığımız siteleri açmakla kalamıyoruz, sizlere sürekli güncel içerik üretmemiz gerektiğinin farkındayız.

Yani kısacası Alanur Evden Eve Nakliyat olarak, taşımacılık ve nakliye işinde olduğumuz gibi sanal dünyada da güncel, hızlı ve güvenilir olmaya devam edeceğiz!

Hoşçakalın.

Alanur Nakliyat’ın İsminin Hikayesi

Herkese tekrardan merhabalar, iyi günler.

Bu yazımızda şirketimizin ismi olan “Alanur”un nereden geldiğinden bahsedeceğim. Geçmiş yazılarımızda şirketimizin kuruluş hikayesinden ve İstanbul’un neredeyse her semtinde evden eve taşımacılık sektöründe hizmet veren bir şirket haline nasıl dönüştüğümüzden bahsetmiştim. Evden eve nakliyecilik işine ilk olarak çırak olarak girip zamanla kendi şirketimi kurduğum için zamanında yanında çalıştığım insanların da bende emeği ve etkisi çoktur.

Bu etkilerden birisi de şirketimizin ismi oldu. Yanında çalıştığım büyüklerimizden birisi, ben artık kendi işimi yapmak istiyorum dediğimde destek olmak istiyordu. Ancak şirketleşme ve piyasaya girme o kadar da kolay değildi. Vergi dairesine kayıt olmak, evden eve ve ofisten ofise nakliyat işini yaptığınızı belirtmek ve daha birçok detay gerekiyordu.

Abimizin teklifi şuydu, “Ben artık yaşlandım ve bu işleri bırakmak istiyorum, sen gel benim şirket üzerinden devam et. Hem sıfırdan prosedürle uğraşmazsın.” Fikir oldukça mantıklıydı. Bir süre düşündükten sonra kabul ettim ve “Atanur” Nakliyat olarak çalışmaya başladım. Ancak birkaç yıl sonra Edirne’de başka bir firma bizle aynı ismi kullanmaya başlayınca ben de müşterilerimizin aklında soru işareti oluşmasın diye şirketimizin adını “Alanur Nakliyat”a çevirdim.

Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle…

Hizmet Verdiğimiz Semtler

Tekrardan sizlerle buluşmak çok güzel, merhabalar!

Geçtiğimiz bölümlerde profesyonel bir şirket olma yolundaki adım adım yükselişimizi anlatmıştım. Bu bölümdeyse evden eve nakliyat işini nasıl daha geniş bir yelpazede yapmaya başladığımızı anlatacağım.

Başlarda tek hizmet verdiğimiz semt Bağcılar’dı. Ciddi bir müşteri portföyümüz vardı ancak evden eve nakliyat her gün ihtiyaç duyulan bir iş değildi. Biz de filomuzu genişletmeye ve hizmet verdiğimiz semtleri de arttırmaya karar verdik. Civar semtlerden başladık ve zaman içinde daha da genişledik.

Bugün neredeyse tüm İstanbul’a hizmet vermekle beraber, şu anda hizmet verdiğimiz semtlerin bazıları için siteleri açtık. O semtleri aşağıda listeledik:

Gaziosmanpaşa: gaziosmanpasa.alanurnakliyat.com

Kağıthane: kagithane.alanurnakliyat.com

Esenyurt: esenyurt.alanurnakliyat.com

Yeni semtler ekledikçe sizlerle paylaşıyor olacağız, ayrıca taşıma filomuzu da yakında sizlere tanıtacağız.

Şimdilik, kendinize iyi bakın!

Ehliyetimi nasıl aldım?

Selamlar ve en güzel dilekler üzerinize olsun efendim!

Geçen yazımızda 24 saat açık oluşumuzdan ve sektöre girişimizden bahsetmiştim. 24 saat açık olabilmek için, evde bizi bekleyen birilerinin olmaması gerekiyordu. Ve bekar olduğumuzdan rahattık. Ancak şoförümüz evlendi. İlk dönemlerde onun boşluğunu idare edebiliyorduk ancak zamanla başka birisine ihtiyaç duyuşumuz daha da arttı. Ancak bu yola beraber çıktığımız arkadaşımızı başka biriyle değiştirmek de istemiyorduk. Ayrıca yeniden birisine güvenmek de zordu tabii.

Aradan zaman geçti ve bize çok güzel 3 iş arka arkaya geldi. İlk kez şehirlerarası nakliyat yapacaktık. İstanbuldan Ankara’ya, ardından Ankara’dan İzmir’e, ve son olarak da İzmir’den tekrar İstanbul’a nakliyat yapacağımız üç iş arka arkaya gelmişti, ancak şans bu ya! Şoförümüzün de çocuğu doğmuştu ve bu işlerde bizimle olamayacaktı.

Acil bir şoför ihtiyacımız vardı, ben araç kullanabiliyordum ancak ehliyetim yoktu. Yapacak bir şey de yoktu çünkü bu iş kaçmazdı. “Bismillah” deyip oturdum direksiyona.

O 3 işi de başarıyla hallettikten sonra ehliyet çıkartmaya karar verdim. Acil durumlarda gerekebiliyordu, ayrıca kendime özel bir araç da alabilirdim ileride. Ehliyet için başvurumu yaptım ve ehliyetimi aldım. Bugünkü kadar zor değildi o zamanlar sınavlar.

Artık ehliyetim de vardı, evden eve nakliyat işinde gittikçe profesyonelleşiyordum.

Bu bölümlük benden bu kadar, sonraki bölümde görüşünceye kadar hoşçakalın!

Hikayemiz devam ediyor…

Merhabalar tekrardan, geçen bölümde nakliyat işine nasıl girdiğimden söz etmiştim biraz. Bu bölümdeyse nasıl evden eve nakliyat işine girdiğim hakkında bir şeyler karalayacağım.

Takım lideri vasfını kazanmaya başladıkça, artık başkalarının işlerini yapmaktan sıkılmıştım. Üstelik iş aldığım insanlar oldukça fazla para kazanmalarına rağmen, birçoğunun okuma yazması bile yoktu. Sonuçta 1990’ların Türkiye’si. Artık kararımı vermiştim, kendi işimi kuracaktım. İhtiyacım olanlar, alnının teri kurumadan yevmiyesini vereceğim işçi kardeşlerim, bir şoför ve müşteriydi. Çekirdek kadromu kurarak başladım işe. O zamanlar internet ve bilgisayar bu kadar yaygın olmadığından gazetelere ilanlar veriyorduk.

Tabii ki ilk birkaç ayımız zorluydu, yepyeni bir piyasaya atılıyorduk ve bu piyasanın kurtları vardı. Evden eve ve ofisten ofise nakliyat işi sandığımız kadar kolay da değildi. Ancak sektöre tutunmayı başardık.

Bu işi yapan insanların en büyük eksikliklerinden birisi de belirli çalışma saatleri olmasıydı. Oysa biz evden eve taşımacılığa yeni bir boyut kazandırmıştık, 24 saat açıktık. Bekar gençler olduğumuzdan kolaydı bizim için 24 saat açık olabilmek.

Ancak gün geldi ve evlenenlerimiz oldu, şoförsüz kaldığımız oldu. Bir sonraki bölümde şoförlüğe girişimi ve ehliyet alışımı anlatıyor olacağım.

Görüşünceye dek, hoşçakalın!